Biel to najbezpieczniejszy kolor dla każdego wnętrza, tym bardziej dla łazienki. Można ją łączyć z każdym innym mocniejszym akcentem lub pozostawić samą. Doskonale prezentuje się także w połączeniu ze swoimi własnymi odcieniami, jak złamana bielą, beżami itp. Nie bez powodu styl skandynawski tak bardzo zyskuje na popularności. W końcu biel w nim rządzi.
Uniwersalna biel
Łazienki w bieli przede wszystkim sprawiają wrażenia bardziej czystych, higienicznych i sterylnych. Dają też nieograniczone możliwości aranżacji poprzez dodawanie innych kolorów, zarówno pasteli, jak też bardziej nasyconych barw. To także świetna podstawa do aranżacji światłem. Łazienka, w której biel dominuje może być zarówno przytulna, jak też surowa. To od dodatków zależy, jak ją urządzimy.
Biel + czerń = para doskonała
Nie ma chyba bardziej stylowego połączenia kolorów. W łazience czerń i biel zawsze będzie wyglądała na eleganckie zestawienie. Zwłaszcza, jeśli białe ściany i armaturę umieścimy jako tło do czarnych drobniejszych elementów, jak rama lustra, czarny akcent w płytkach, czy czarne, szczególnie ostatnio modne matowe baterie umywalkowe, wannowe, czy prysznicowe. Świetnym sposobem na uczynienie białej łazienki bardziej przytulnej jest powieszenie ciemnego biokominka na ścianie. Idealnie prezentują się również czarne blaty do umywalek nablatowych. Ostatnim hitem łazienkowym są też panele spłukujące, które również mogą stanowić ciemny akcent na białym tle. Czerń i biel nadaje się zarówno do małych, jak i większych łazienek.
Biel i drewno
To zestawienie jest świetnym odzwierciedleniem miłości do natury i przyrody. Biel armatury w połączeniu z drewnianymi elementami łazienki to coraz częściej stosowane zestawienie. Dzięki coraz większej dostępności egzotycznego i bardzo odpornego na wilgoć drewna oraz świetnych impregnatów można wyczarować wyjątkowy klimat w łazience. Drewno i biel są uważane za połączenie spokojne, emanujące harmonią. Najlepiej prezentuje się w zestawieniu z czystymi i prostymi formami geometrycznymi. W łazience drewno umieścimy przede wszystkim na podłodze, w formie blatów umywalkowych oraz półek. Jeśli jednak obawiamy się drewna naturalnego w tak wilgotnym środowisku, można zastąpić go płytkami doskonale imitującymi drewno.