Grafitowy może dodać łazience elegancji oraz wyrafinowania. Ten klasyczny kolor wspaniale współgra z czernią i bielą, ale również może współistnieć z bardziej wyrazistymi barwami. W jaki sposób stworzyć niezwykłą aranżację łazienki, gdzie szarość i grafit grają główną rolę?
Łazienka mała czy duża
Wydawałoby się, że grafit, w związku z tym, iż należy do ciemnych kolorów, to pasować będzie tylko i wyłącznie do dużych pomieszczeń. Jednak nie do końca jest to prawdą. Otóż wszelkie szarości mogą idealnie pasować również i do mniejszych przestrzeni. W takich przypadkach starajmy się raczej łączyć je z bielą, aby rozjaśnić otoczenie. W jaki sposób wprowadzać grafit w małych łazienkach? Raczej postarajmy się zachować tutaj pewien minimalizm. Mogą to być więc grafitowe meble na tle białych ścian czy pojedyncze płytki, będące ciekawymi akcentami na tle tych jaśniejszych. W przypadku większych łazienek można sobie pozwolić na większe nasycenie kolorem szarym. W tym przypadku bardzo elegancko wyglądają płytki w tym odcieniu z czarnymi dodatkami. Warto pokusić się o grafitową wannę i umywalkę, ale wtedy postarajmy się zadbać o jaśniejsze akcenty w otoczeniu. Wnętrze w takiej szarej kolorystyce z łatwością można ożywić jasnymi dodatkami w postaci świec czy ręczników.
Nowoczesny wymiar klasyki
Choć grafitowe odcienie kojarzą się z pewnego rodzaju klasyką, to jednak świetnie nadają się również do nowoczesnych wnętrz. Szarość w połączeniu z minimalizmem daje niezwykły efekt. Możemy stworzyć chłodne miejsce, które jednak będzie miało niezwykle oryginalny charakter. W jaki sposób osiągnąć ten efekt? Przede wszystkim postarajmy się zminimalizować ilość dodatków. Właściwie wystarczą jedynie podstawowe akcesoria, bez zbędnych bibelotów. Tonacja barw powinna oscylować pomiędzy szarością a grafitem z niewielką ilością czerni, aby nie stworzyć zbyt przygnębiającej przestrzeni. Warto przy tym zadbać o swoistą symetrię i geometrię, które nadadzą ciekawy charakter całemu pomieszczeniu.
Pamiętajmy jednak, że tego typu aranżacja nadaje się tylko i wyłącznie do większych pomieszczeń, albowiem w małych łazienkach efekt nie będzie zadowalający. Powstanie bowiem ciasna, niezbyt przytulna przestrzeń, która nie da nam jakiejkolwiek swobody.