aranzujemylazienke.pl
 › Styl łazienki › Jaki panel prysznicowy do łazienki?

Jaki panel prysznicowy do łazienki?

designer 1 lipca 2013    

Jeśli łazienka jest zbyt mała na zamontowanie w niej wanny z hydromasażem, nic straconego. Przyjemna kąpiel z wodnym masażem jest możliwa nawet w małych łazienkach, dzięki panelowi prysznicowemu. Wystarczy, że panel prysznicowy zamontujemy w zwykłej kabinie natryskowej, by cieszyć się przyjemną, relaksującą kąpielą z hydromasażem. Jaki panel prysznicowy do łazienki wybrać i co brać pod uwagę przy jego zakupie?

Kilka słów o panelach prysznicowych

Nowoczesny model prostokątnego panelu prysznicowego

Nowoczesny model prostokątnego panelu prysznicowego

Panel prysznicowy to urządzenie kompletne, gotowe do zawieszenia na ścianie. Za płytą przednią panelu znajdują się podłączenia do instalacji wodociągowej, na froncie panelu zaś są zamontowane dysze, słuchawki i inne dodatkowe elementy, takie jak uchwyty, półki na kosmetyki do kąpieli, głośniki itp. Nowoczesne panele prysznicowe są wyposażone w elementy do chromoterapii. Podczas korzystania z panelu woda przy odpowiedniej temperaturze zabarwia się określonym światłem. Efekty wizualne chromoterapii są niesamowite i robią duże wrażenie. Panel prysznicowy można kupić w dowolnym momencie urządzania czy remontowania łazienki i zamontować w kabinie natryskowej zamiast tradycyjnej baterii prysznicowej. Nowoczesny i stylowy panel prysznicowy może stanowić ciekawy element dekoracyjny w łazience.

Kryteria wyboru panelu prysznicowego

To, jaki panel prysznicowy wybierzemy, zależy nie tylko od naszych gustów i dopasowania urządzenia do stylistyki aranżacyjnej łazienki, ale również od opcji funkcjonalnych (hydromasaż, wodne bicze, chromoterapia, muzykoterapia itp.). Poniżej przedstawiamy najważniejsze kryteria, które są zazwyczaj brane pod uwagę przy zakupie panelu prysznicowego.

  • Materiał wykonania. Płyty paneli prysznicowych z reguły produkowane są z aluminium i tworzyw sztucznych, takich jak np. akryl sanitarny czy ABS. Można jednak dostać również panele wykonane z hartowanego szkła, ze stali nierdzewnej, ze sztucznego kamienia, z marmuru lub granitu albo z twardego egzotycznego drewna, np. z drewna cedrowego. Nietypowy materiał wykonania panelu przekłada się oczywiście na jego wyższą cenę, ale czasami lepiej zainwestować w zgrane ze stylistyką łazienki urządzenie niż wybierać tani, ale niezbyt zgrany aranżacyjnie sprzęt. Ważne jest to, by materiał, z którego wykonano panel był odporny na uszkodzenia, elastyczny, gładki i łatwy do utrzymania w czystości.

    Panel prysznicowy w stylowej aranżacji miejsca kąpielowego

    Panel prysznicowy w stylowej aranżacji miejsca kąpielowego

  • Wymiary urządzenia. Panele prysznicowe mają zazwyczaj prostokątny kształt o jednym boku znacznie dłuższym od drugiego oraz proste albo zaokrąglone brzegi. Taki kształt panelu jest najbardziej funkcjonalny i wygodny do zamontowania w kabinie natryskowej. Krótszy bok panelu ma zwykle 10-30 cm długości (choć można spotkać nawet panele o długości 50 cm). Długość boku dłuższego waha się w granicach 100-210 cm. Panele krótkie (do 150 cm) wiesza się na ścianie nad brodzikiem lub nad wanną osłoniętą parawanem, natomiast panele długie można opierać na krawędzi brodzika. Jeśli montujemy panel nad wanną, warto wybrać model z funkcją napuszczania do niej wody. Dostępne są również panele prysznicowe z funkcją regulacji wysokości (przesuwane w górę lub dół), dzięki czemu kąpiel jest wygodna zarówno dla wysokich, jak i niskich domowników.
  • Kolory panelu. Panele prysznicowe z materiałów naturalnych mają kolory typowe dla tych materiałów, natomiast panele z tworzyw sztucznych są dostępne w wielu odmianach kolorystycznych. Spotkać można np. panele czarne, żółte, niebieskie i inne. Powierzchnia płyty panelu jest fabrycznie zabezpieczana przed niszczącym działaniem wody i środków czystości. Panele drewniane są pokrywane wodoodpornym lakierem, panele stalowe są poddawane szczotkowaniu, a panele aluminiowe są anodowane albo pokrywane proszkowanym lakierem.
  • Dostępne modele. Na rynku spotkać można różne modele paneli prysznicowych, ale przeważają formy proste (prostokątny kształt i zaokrąglone, łagodne krawędzie), ponieważ najlepiej sprawdzają się w użytkowaniu. Niektórzy producenci oferują panele o nietypowym wzornictwie, np. o nieregularnych lub eliptycznych kształtach. Tego typu panele są zwykle bardzo drogie i wykonywane na zamówienie.

Przy wyborze panelu prysznicowego do łazienki warto sugerować się nie tylko panującą we wnętrzarskim designie modą, ale też własną wygodą i możliwościami instalacyjnymi. Warto zadbać o to, by wybrany model panelu prysznicowego pasował stylistycznie do aranżacji łazienki.

  • Tweet
  • Share 0
  • +1
Styl łazienki

 Previous Post

Łazienkowe urządzenia łatwe do utrzymania w czystości

― 30 czerwca 2013

Next Post 

Fugi w łazience

― 10 lipca 2013

Related Articles

Kobieca łazienka

bloger ― 17 stycznia 2021 | No Comment

Kobieca łazienka w nowoczesnym stylu

Stworzenie idealnej łazienki wymaga nie tylko skupienia się na jej funkcjonalności, ale równocześnie dopasowania przestrzeni do indywidualnych potrzeb oraz zadbania

bloger ― 7 stycznia 2021 | No Comment

Idealna łazienka dla seniora

bloger ― 27 grudnia 2020 | No Comment

Beże i brązy – idealne kolory do łazienki

Leave a Reply Cancel reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Polub nas na Facebooku

Kategorie

  • Funkcjonalność łazienki
  • Kolorystyka łazienki
  • Styl łazienki

Funkcjonalność łazienki

Idealna łazienka dla seniora

― 7 stycznia 2021 | No Comment

Szuflady – jakie wybrać do łazienki?

― 12 grudnia 2020 | No Comment

Jak zrobić remont bez skuwania?

― 5 grudnia 2020 | No Comment

Ekologiczne panele prysznicowe

― 25 listopada 2020 | No Comment

Wybór właściwego ogrzewania do łazienki

― 13 listopada 2020 | No Comment

Koloprystyka łazienki

Beżowa aranżacja łazienki
Beże i brązy – idealne kolory do łazienki

― 27 grudnia 2020 | No Comment

Zielona łazienka
Zieleń w łazience

― 5 listopada 2020 | No Comment

Szarości w łazience

― 18 października 2020 | No Comment

Copyright © Aranżujemy łazienkę