aranzujemylazienke.pl
 › Styl łazienki › Szkło i beton w łazience

Szkło i beton w łazience

designer 21 marca 2013    

Nietypowym, bardzo oryginalnym rozwiązaniem w łazience jest zastosowanie szkła i betonu. W połączeniu ze stalą nierdzewną można uzyskać ciekawy styl industrialny. Z kolei w zestawieniu z płytkami w ciepłych odcieniach oraz z drewnem łazienka zyskuje na przytulności. Jak można wykorzystać beton i szkło w łazience? Przedstawiamy kilka pomysłów.

Szklana komnata

Kabina ze szklanych pustaków

Kabina ze szklanych pustaków

Szkło jest dobrym rozwiązaniem aranżacyjnym w małych łazienkach, ponieważ wywołuje efekt przestronności. Co prawda duże lustrzane powierzchnie nie są łatwe w utrzymaniu w czystości, ale robią niesamowite wrażenie i optycznie powiększają przestrzeń. Do małej łazienki warto wybierać wielkoformatowe lustra. Szkło w łazience może również zaistnieć w postaci tafli i kafli, które można układać zarówno na ścianach, jak i na podłodze. Okładziny ścienne mają najczęściej formę tafli z hartowanego szkła o dużych wymiarach. Można też spotkać kwadratowe lub prostokątne płytki szklane standardowej wielkości. Występują one w bogatej gamie kolorów.

Do łazienek chętnie wybierane są również szklane pustaki (tzw. szkło bąbelkowe). Można z nich wykonać np. podświetlane ścianki i rozmaite przegródki. Na jednym z zaprezentowanych zdjęć pionowo ułożone szklane pustaki posłużyły do wybudowania półokrągłej kabiny prysznicowej. Szkło w łazience bardzo ładnie komponuje się z płytkami ceramicznymi, drewnem i betonem.

„Surowa” łazienka

Szklana ścianka w łazience

Szklana ścianka w łazience

Jeśli zależy nam na uzyskaniu efektu „surowej” łazienki, warto wykończyć ją betonem architektonicznym. Niestety, tutaj trzeba oznajmić niemiłą wiadomość: prawdziwy beton architektoniczny jest bardzo drogi. Nie każdego stać na taki luksus. Jednak duże powierzchnie betonowe nadają łazience niesamowitego loftowego charakteru, dlatego jeśli zależy nam na takim stylu – warto. Płyty z betonu architektonicznego montuje się za pomocą kołków rozmieszczonych w rogach. Płyty powinny być profesjonalnie położone, oszlifowane i wypolerowane, by nie chłonęły wody, nie kruszyły się i nie zmieniały koloru pod wpływem wilgoci. Dostępne są najczęściej w wymiarach 60×60 i 120×60.

Lustro i betonowe płyty na ścianie

Lustro i betonowe płyty na ścianie

Można też odważyć się na śmiały krok w wykończeniu łazienki i zastosować surowy beton odpowiednio zaimpregnowany na działanie wilgoci. Taki beton może mieć fakturę gładką, szorstką lub zachowany odcisk szalunku. Na rynku dostępny jest też surowy tynk mineralno-gliniany, którego powierzchnia po wyschnięciu nawiązuje wyglądem do naturalnego betonu. Doskonale harmonizuje z metalem, szkłem i surowym drewnem.

Betonowa „surowa” łazienka

Betonowa „surowa” łazienka

Jeszcze innym rozwiązaniem jest wykorzystanie tadelaktu, wodoodpornego tynku wapiennego strukturą przypominającego kamień o aksamitnym połysku. Posadzkę w „surowej” betonowej łazience można wykonać dla odmiany z żywicy epoksydowej. Jest to cienkowarstwowa posadzka, trwała, odporna na ścieranie i wilgoć, łatwa do utrzymania w czystości. Można ją stosować również przy ogrzewaniu podłogowym. Żywica występuje w różnych odcieniach w postaci czystej albo z domieszką kwarcowego kruszywa.

  • Tweet
  • Share 0
  • +1
Styl łazienki

 Previous Post

Materiały wykończeniowe do łazienki

― 20 marca 2013

Next Post 

Pralka w łazience

― 23 marca 2013

Related Articles

Kobieca łazienka

bloger ― 17 stycznia 2021 | No Comment

Kobieca łazienka w nowoczesnym stylu

Stworzenie idealnej łazienki wymaga nie tylko skupienia się na jej funkcjonalności, ale równocześnie dopasowania przestrzeni do indywidualnych potrzeb oraz zadbania

bloger ― 7 stycznia 2021 | No Comment

Idealna łazienka dla seniora

bloger ― 27 grudnia 2020 | No Comment

Beże i brązy – idealne kolory do łazienki

Leave a Reply Cancel reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Polub nas na Facebooku

Kategorie

  • Funkcjonalność łazienki
  • Kolorystyka łazienki
  • Styl łazienki

Funkcjonalność łazienki

Idealna łazienka dla seniora

― 7 stycznia 2021 | No Comment

Szuflady – jakie wybrać do łazienki?

― 12 grudnia 2020 | No Comment

Jak zrobić remont bez skuwania?

― 5 grudnia 2020 | No Comment

Ekologiczne panele prysznicowe

― 25 listopada 2020 | No Comment

Wybór właściwego ogrzewania do łazienki

― 13 listopada 2020 | No Comment

Koloprystyka łazienki

Beżowa aranżacja łazienki
Beże i brązy – idealne kolory do łazienki

― 27 grudnia 2020 | No Comment

Zielona łazienka
Zieleń w łazience

― 5 listopada 2020 | No Comment

Szarości w łazience

― 18 października 2020 | No Comment

Copyright © Aranżujemy łazienkę