Posiadając małą łazienkę często nie mamy możliwości montażu i wanny i kabiny prysznicowej. W takiej sytuacji najczęściej wybieramy wannę, która ma trochę większą funkcjonalność niż sam prysznic. Jednak co zrobić, gdy chcemy wziąć szybki prysznic? Zasłonka prysznicowa od dawna spełniała swoją funkcję nawet przy wannach. My znamy jednak bardziej estetyczne rozwiązanie. Są nimi parawany nawannowe.
Sposób na wannę z prysznicem
Dostępne na rynku łazienkowym są już od jakiegoś czasu. Praktyczne i eleganckie, mogą łatwo odmienić łazienkę. Do wyboru mamy wiele kształtów, rozmiarów i materiałów, z jakich zrobiono parawany. Dodatkową zaletą jest łatwość ich czyszczenia, co o zasłonkach prysznicowych powiedzieć nie możemy. W ofercie producentów znajdziemy parawany szklane, produkowane ze szkła hartowanego, czyli najbardziej odpornego na stłuczenia i zarysowania, akrylowe oraz z polistyrenu. Mogą być zupełnie przezroczyste, delikatnie matowe lub zupełnie mleczne. Dostępne są parawany składające się z jednego skrzydła, jak również kilkuczęściowe. Mogą osłaniać wannę z jednej strony lub całkowicie ją zasłaniać. Producenci wyszli naprzeciw klientom i stworzyli parawany pasujące do większości kształtów wanien: narożnych, asymetrycznych, czy prostokątnych. Trudno jest jednak o parawan nawannowy do wanien wolnostojących, gdyż element ten montuje się zwykle do ściany. Ale dla chcącego nic trudnego i rozwiązanie się zawsze znajdzie. Niektóre parawany można z łatwością składać w harmonijkę, tak by po złożeniu zajmowały jak najmniej miejsca.
Ozdoba łazienki
Parawany nie będą nudnym elementem łazienki i jeśli zechcemy, możemy wybrać takie z nadrukiem, wzorem, a nawet w kolorze. Modne są parawany z motywami kwiatowymi oraz z napisami. Również ramy lub zawiasy parawanów to temat do zastanowienia. Dostępne są chromowane, aluminiowe, czy z tworzywa sztucznego. Przy zakupie warto wybrać te pokryte specjalną warstwą substancji, która zabezpiecza przed osadzaniem się kamienia i osadu z wody. Jeśli chodzi o utrzymanie czystości, najlepiej sprawdzają się parawany szklane, które mają gładką powierzchnię. Pod tym względem gorsze są z tworzywa sztucznego, które są chropowate i łatwiej absorbują osad i kamień.